Teslimat ve İade Koşulları

TESLİMAT KOŞULLARI

Her gün saat 16:00'ya kadar verilen siparişler 3-5 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Teslim süresi illere göre değişmekle birlikte ortalama olarak 2 iş günüdür. Söz konusu tedarik süreleri il, merkezleri için geçerlidir. İl / ilçe merkezlerimiz ve mobil bölge dışında kalan bölgelere ürün teslimatı da yapılmaktadır, ekstra bir kargo ücreti talep edilmez ancak haftanın belirli günleri teslimat yapılmaktadır.

Eğer ürününüz size hasarlı olarak ulaştı ise;

Yanında kolinizi açtığınız kargo görevlisine hasarlı ürün tutanağı hazırlatmanız gerekmektedir.

Bu tutanak ile birlikte ürünü / ürünleri faturaları ile birlikte sorununuzu anlatan not ve kargo görevlisine hazırlattığınız tutanak ile birlikte, bize ödemeli olarak kargo ile göndermenizi rica ederiz. Ürünler bize ulaştığında, en kısa sürede yeni ürünleriniz size gönderilecektir.

Faturanız siparişiniz ile birlikte gönderilecektir

Alba EBikes önceden haber vermeksizin herhangi bir ürünün sipariş miktarını sınırlama ve/veya herhangi bir müşteriye hizmet vermekten imtina etme hakkını saklı tutar. Herhangi bir siparişin onayından önce verilen bilgilerin doğrulanması zorunlu tutulabilir.

İADE KOŞULLARI

Almış olduğunuz ürünü anlaşmalı olduğumuz kargo firmasına,  kullanılmamış ve ambalajını açmadan/tahrip etmeden/bozmadan,
ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren on dört (14) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Ürünü, faturası ve iade formu ile iade ediniz. Kişiselleştirilmiş ürünler ve üzerine alıcı talebi ile yazı yazdırılmış diğer ürünlerin iadesi alınamaz.

İade Adresi Bilgileri:

Alba Elektrikli Ulaşım Araçları A.Ş.

MİNARELİÇAVUŞ  OSB MAH. N.308.SK.  NO:5C  İÇ KAPI NO:- NOSAB NİLÜFER/BURSA

Ürünü bize gönderirken kendi kutusu ile göndermeniz gerekmektedir. Aksi halde kargoda oluşacak zararlardan firmamız sorumlu değildir. Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız kargo firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tuttururarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesair şekildeki ürünlerin ayrıca sitemizde kişiselleştirilmiş ürünler ve üzerine isim yazdırılmış diğer ürünlerin iadeside kabul edilmez.

Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün bize ulaştığı andan itibaren on (10)  iş günü içerisinde ürün bedeli iade edilir. Kredi kartına ürün iade bedeli bankanız tarafından 2-6 hafta arasında yapılmaktadır. Bu sürede firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır.

Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade edilmeyecektir.

Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için lütfen müşteri hizmetlerini arayınız.

Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade edilen ürünlerde kargo ücretleri müşteri tarafından ödenecektir. Ödemeli gönderilen paketler teslim alınmayıp tekrar müşteriye iade edilecektir.

Nakit (EFT / Havale) ve Kredi Kartı iadeleri 10 iş günü içinde yapılacaktır. Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir. Siparişinizle ilgili “İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartınıza veya havale yaptığınız bankanıza iade edilmektedir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.