Yağmurlu havalarda elektrikli bisiklet sürmek için 10 ipucu

Yağmurlu havalarda bisiklet sürmek, çoğu zaman kuru/güneşli havalardaki sürüşe göre daha zorlayıcı olacaktır. Birkaç damlanın veya yoğun sağanak dışındaki havaların, sizi Alba ürünlerini kullanmaktan alıkoymasını istemeyiz. Yağmur yağmadan kendinizi ve Alba elektrikli bisikletinizi sürüşe hazırlayabilirsiniz. Unutmayın, yağmurlu havalarda elektrikli bisikletlerin, standart bisikletlerden hiçbir farkı yoktur. Alba olarak, elektrikli bisikletler için üretilen lastikleri kullanmamıza rağmen, her zaman ve her hava koşulunda Alba elektrikli bisikletinizi kullanabilmeniz için size bazı ipuçları hazırladık.

İpucu 1: Çamurluk Kullanın

 Alba elektrikli bisikletler standart olarak ön ve arka çamurluk

İle son kullanıcıya sunulur. Çamurluklar sizi ve bisikletiniz sudan ve çamurdan korur.

İpucu 2: Kendinizi Yağmurdan Koruyun

Yanınızda her zaman uzun, hafif ve kompakt bir yağmurluk taşımanızı öneriyoruz. Bunun yanında hem güvenliğinizi sağlayacak hem de sizi yağmura karşı koruyacak kask ve eldiven kullanmanızı öneriyoruz.

İpucu 3: Eşyalarınızı Koruyun

Suya karşı tam korumalı bir çanta edinmenizi tavsiye ediyoruz. Bu konuda Alba heybe çantayı önerebiliriz :). Ek olarak, telefon tutacağı gibi ekstra aparatlar kullanıyorsanız, bunların da su korumalı olmasına dikkat edebilirsiniz.

İpucu 4: Aydınlatmalarınızı Açın

Neyse ki tüm Alba katlanır elektrikli bisikletler bataryadan beslemeli ön ve arka aydınlatma ile sunuluyor. Yapmanız gereken sadece gösterge üzerinden aydınlatmanızı açmanız. Yağmurlu havalarda görüş mesafesi azalacağından, gündüz veya gece fark etmeksizin aydınlatmalarınızı açın.

İpucu 5: Lastik Basınçlarınızı Düşürün

Özellikle sert zeminde ve uzun süreli sürüş yapacaksanız lastik basınçlarını biraz düşürmenizi tavsiye ediyoruz. Alba Fold 2 ve Alba Fold X üretim sonrası 40 psi basınç ile kullanıma hazır bir şekilde size ulaşıyor. Lastik basınçlarınızı %10-%15 kadar azaltabilirsiniz.

İpucu 6: Yavaşlayın

Bildiğiniz gibi, Alba Elektrikli bisikletler standart olarak 25km/s üzerindeki hızlarda elektrik desteğini kesmektedir. Fakat, ıslak parkurlarda bu hızlara çıkmanızı tavsiye etmiyoruz. Aynı şekilde PAS seviyenizi azaltmanızı ve mümkün olduğunca kontrollü bir şekilde el gazını destek olarak kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Lütfen ıslak yollarda 15 km/s üzerine çıkmayın.

İpucu 7: Daha Erken Fren Yapın

Alba olarak tüm güvenlik önlemlerini alsak da ıslak zeminlerde frenleme mesafenizin uzayacağını aklınızdan çıkarmayın. Bu sebeple, mümkün olduğunca erken frenleme yapmanızı tavsiye ediyoruz.

İpucu 8: Dönüş ve Virajlarda Dikkatli Olun

Özellikle dönüşlerde, güvenliğinizi arttırmak için PAS seviyenizi dönüş öncesi azaltın veya kapatın. El gazı kullanmamaya dikkat edin. Böylece dönüş esnasındaki kayma riskinizi minimuma indirmiş olursunuz.

İpucu 9: Kaygan Zeminlere Dikkat Edin

Özellikle yağışın yeni başladığı dönemlerde, su ve zemindeki toz birleşeceğinden çok daha fazla kaygan bir zeminle karşılaşacaksınız. Bu sebeple, bu dönemlerde daha da dikkatli bir sürüş yapmanızı tavsiye ediyoruz.

İpucu 10: Elektrikli Bisikletinizi Sürüş Sonrası Temizleyin

Alba elektrikli bisikletinizin daha sağlıklı ve uzun ömürlü olması için sürüş sonrası bisikletinizi kurulayın ve var ise çamurdan arındırın. Temizlik esnasında kesinlikle basınçlı su kullanmayın.

Elektrikli mikro-mobilite, ulaşımın en ekonomik, en verimli, en sürdürebilir ve en keyifli hali.

Geç Kalmayın, Gelecek ile tanışın.

Yorum Bırak

Yorumların yayınlanmadan önce onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın

x